Unlu Mamuller Reyonu

Anasayfa » Unlu Mamuller Reyonu

YAPILAN MAĞAZA RESİMLERİ

Unlu Mamüller Reyonunun Marketteki Yeri
Unlu mamüller reyonu büyük marketlerin en önemli noktalarından biridir. Çünkü unlu mamüller reyonunda pek çok çeşitli ekmek, tatlı, pasta gibi değişik alternatifler bulunur ve insanlar mutlaka bu çeşitlerden birini almak ister. Bu durumda da insan kalabalığı çok olan reyonların başında gelir.  Unlu mamüller reyonu dekorasyonu yapılırken kullanılacak malzeme olarak yoğun olarak açık renk ahşap tercih edilir.
Ahşap hem ekmek reyonu için sıcak bir görüntü sunar hem de ekmek reyonu ile uyum sağlamaktadır. Sağlık açısından da, kullanışlı ve kolay temizlenebilir olmasından dolayı da ahşap sıklıkla tercih edilmektedir. Raf sistemi ile ayrılan ya da rafsız daha büyük alanda ekmek çeşitleri yerleştirilerek ferah ve şık bir görünüm elde edilebilir. Bir de unlu mamüllerin sıcak kalmasını ve taze saklanmasını sağlayacak şekilde reyonlarda gerekli çalışmalar yapılabilmektedir.
Unlu Mamüller İçin Değişik Tasarımlar
Unlu mamüller geniş ürün yelpazesine sahip olduğundan çok fazla müşteri çeken reyonlardan biridir. Ekmeklik reyonu, kuru ve yaş pasta reyonları, tahıllı ürünler reyonu gibi farklı lezzetler için farklı tasarımlar kullanılabilir. Unlu mamüller reyonu tasarımı açık olarak, kapalı şekilde, raflı olarak yapılabilir. Örneğin ekmeklik reyonu genellikle kapalı olarak tercih edilir. Pasta reyonu ise açık olabilir. Hemen hepsi cam bölmeyle ayrılabilir. Müşteriler ürünü görerek tercih almaya karar verirler.
Bazı kapalı ekmek ya da pasta çeşitlerinde ise ortada raflı reyonlar kullanılabilmektedir. Böylece müşterileri kullanım sürelerini kontrol ederek rahatça kendileri seçim yapabilirler. Bir diğer konu da aydınlatmadır, reyonların içinin yeterince aydınlık olması için de farklı tasarımlar yapılmaktadır.
Unlu Mamüller Reyonunda Temizlik Nasıl Sağlanır?
Marketlerde açık yiyecek reyonları genel anlamda temizlik açısından çok dikkat çekmektedirler. Unlu mamüller reyonundaki ürünler kullanım süresi çok da uzun olmayan, genelde taze tüketilmesi gereken ürünlerin reyonudur. Bu reyonlarda kolay temizlik yapılabilecek şekilde geniş ve az bölmeli tasarlanmalıdır.  Unlu mamüller reyonu dizaynı, diğer reyonlara göre daha özenli olmalıdır. Hem ürünlerin yerleştirilmesi konusu, hem temizlik konusu açık yiyecek reyonu olduğundan önemlidir.

Beğen
[Beğeni: 5 Puan: 5]