Market Tasarımı

Anasayfa » Market Tasarımı

YAPILAN MAĞAZA RESİMLERİ

Marketler iş hayatında en yaygın işletmelerdir. Hemen her il ve ilçemizin her mahallesinde marketlere rastlamak mümkündür. Hal böyle olunca bir market sahibi olarak sizin rakiplerinizden farklı olmanız, markanızı çeşitli yönlerden öne çıkararak hedef kitlenizi etkilemeniz gerekmektedir. Bu noktada market tasarımı çok büyük önem taşır.

Market tasarımları gerek sıfırdan gerekse tadilat ve dekorasyon değişikliği ile yapılacak olsun, pek çok detay göz önünde bulundurulmalıdır. Her kullanacağınız ürün belli bir amaca hizmet etmeli, satışlarınızı arttırmaya, müşterilerinizin beğenisini kazanmaya yardımcı olmalıdır. Bunun için dekorlarınızın hedef kitleye uygun olması, müşterileriniz nazarında beğeni kazanması gerekir.

Özgün Market Dekorasyonu

Marketlerde kalite ve hijyen olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle market dekorasyonu yapılırken her çalışma temizliğin olabildiğince kolay olmasına, ürün sergilemeye uygun olmasına hizmet etmelidir. Ekseriyetle duvarlara duvar rafları döşenerek, ortalara ise sırtlı raflar konularak market dekorasyonu gerçekleştirilir. Bunlara bir de market bankosu ilave edilir ve dizayn tamamlanır.

Her ne kadar market dekorasyonu genel hatlarıyla aynı olsa da özele inilerek her marketin özgün tasarıma sahip olması gerekir. Çünkü tasarım bir süre sonra müşteri alışkanlıklarını etkileyecek, her yerde marka çağrışımı uyandıracaktır. Bu nedenle bir market tasarımına başlamadan önce marketin mimari planı bilinmelidir. Mimari plana göre reyonlar yerleştirilmelidir. Mesela manav reyonlarının girişte olması önemli bir ayrıntıdır.

Kullanışlı ve Estetik Market Konsept Dizaynı

Market dekorasyonunda rafların, dolapların ölçüleri mekanın genişliğiyle orantılı olmalıdır. Müşterilere ve çalışanlara olabildiğince fazla hareket alanı bırakılmalı, müşterilerin rahatlıkla market içerisinde dolaşabilmelerine imkan sağlanmalıdır. Bunun için her nokta özel tasarlanmalı, köşeler, kolonlar, kapı girişleri, pencere kenarları gibi her detay özel değerlendirilmelidir. Özel tezgahlarla alanların fonksiyonelliği en üst seviyeye çıkarılmalıdır.

Market konsept dizaynı yapılırken bir tema seçilmeli, bu temaya uygun ürün, renk ve model geliştirilmelidir. Bir bütünlük elde edilerek konsept tüketiciye başarıyla sunulmalı, zaman zaman da rahatlıkla konsept değişikliğine gidilebilmelidir.

Market Tasarımı olarak her biri zevk sahibi, ufku geniş, tecrübeli bir ekiple çalışıyor, marketlerinizin her noktasını müşteri, çalışan ve marka odaklı tasarlıyoruz. Danışmanlıktan anahtar teslime kadar bütün kademelerde yardımcınız olabiliyoruz.


Beğen
[Beğeni: 19 Puan: 5]