Market Dekorasyonu 2022

Market dekorasyonu 2022 yılı içerisinde nasıl bir değişime uğrayacağı merak konusudur artık yeni açılan her market kendi içerisinde bir dekorasyon yaptırmakta en az ürün ucuzluğu kadar reyon güzellikleri ile de birbirleri ile yarışmaktadırlar. Her zaman firma olarak marketin sadece ürünler üzerinden kalkındırılmayacağını müşterinin her zaman tüm parçaya bakacağını bizleri tercih eden müşterilerimize hatırlatmışızdır.

Nitekim market dizaynı, konusunda dediğimiz noktaya gelinmiştir. Artık tüm marketler bu durumun farkında olması sebebiyle hem market içerisini görsel bir şölene çevirmekte hem de ürünlerini en uygun fiyatlar ile verebilmek için birbirleri ile yarışmaktadırlar. Bu sebepten dolayı 2022 yılı içerisinde birçok marketinde dekorasyona gideceği aşikârdır.

Market dekorasyonu için yapılması gereken en büyük çalışma alana göre hizmet sunmaktadır. Alanın büyüklüğü veya küçüklüğü dışında alanın en kullanışlı hali ile verimli bir ortam yaratmak en önemli konular arasında yer almaktadır. İlle de büyük alanlara sahip olmanız gerekmemektedir. O alanı mimarlarımız sayesinde sizlere en lüks şekilde dizayn edebilmekteyiz.

Market Tasarımı| Market Dekorasyonu

Market tasarımı, hedef kitlenizin yani market müşterinizin en dikkat edeceği konu başlıkları arasında yer almaktadır. Ancak bunu şöyle düşünmemek gerekir. Dil ile bunu tercih ettiklerini söylemelerini beklememeniz gerekir. Dekorasyon tamamen göze hitap ettiği için direkt beyinsel olarak bunu tercih etmektedirler. Yani bilinç dışı bir tercih söz konusu olmaktadır.

Bu sebepten müşterilerin genellikle zihnine hitap edilmektedir.  İş yerlerinde kullanılan renklerin bile birer anlamı bulunmaktadır. Bu renkler istemsiz bir şekilde müşterinin bilinçaltına gönderme yaparak sizi ne şekilde tercih etmeleri gerektiğine göre sinyal algılamaktadır.

Bundan dolayı tasarımlar yapılırken dekorasyon kadar renkler de büyük önem arz etmektedir. Market dekorasyonu yaparken ya da yaptırırken firmaların bunlara dikkat ettiğinden emin olmalısınız. Yoksa boş yere bir para harcamış olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Market Dekorasyonu 2022

Market Dekorasyonu 2022

Her iş kolunda en önemli olan nokta hedef kitlenizi yani sizden alışveriş yapacak kesimi iyi incelemek ve analiz etmek gerekmektedir. Bizler firma olarak yapacağımız her market dekorasyonunda bulunduğu alanın müşteri kitlesi üzerinden çalışmalar yürüterek o müşterilere özel çizimler ve dekorasyonlar gerçekleştirmekteyiz.

Manav Reyonu| Market Dekorasyonu

Manav reyonu, bir marketin olmazsa olmaz reyonları arasında yer almaktadır. Özellikle gıdaların açık bir şekilde satışa sunulduğu bir alan olmasından dolayı konumlandırıldığı yer bizler için büyük bir öneme sahiptir. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk hiçbir alana konumlandırılmamaktadır. Müşterinin market içi sirkülasyonu düşünülerek en iyi yere konumlandırılma yapılmalıdır.

Market dekorasyonu içerisin de uygun yere konumlandırılan manav sizin esas müşteriyi çekeceğiniz kısmı oluşturmaktadır. Manav bir marketin alışverişinin büyük bir kısmını etkilemektedir. İnsanlar artık her ihtiyacını marketlerden giderdiği için ve temel gıda sayılan sebze ve meyveler diğer tüm alışverişi sizden yapmalarını sağlamaktadır. Bu alanı ne kadar geniş ve kullanışlı tutarsanız müşterinizin artmasını garantilemiş olursunuz.

Şarküteri Dekorasyonu | Market Dekorasyonu

Şarküteri Dekorasyonu, marketin ikinci önemli reyonu olarak görülmektedir. Her ne kadar kapalı ürünler çok olsa da insanlar hala kiloyla ürün almayı sevmekte bunların daha sağlıklı olduğunu düşünmektedirler.  Burada açık gıdaların satılıyor oluşu ortamın devamlı temiz ve bakımlı olmasını gerektirmektedir.

Bu sebepten dolayı reyon tasarımı hijyenik olacak bir şekilde tasarlanmalıdır. Ayrıca tadımlık yapılma ihtimalinin de yüksek olduğu bir alan olmasından dolayı kullanılan dolap ve rafların en kullanışlı bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Müşteri her zaman kolay kullanımı olan alanları tercih edecektir.

Market dekorasyonu yaptırırken özenle dikkat etmeniz gereken bir diğer alan olması sebebiyle marketinizin ikinci müşteri kazandıracağı alan olduğunu da aklınızdan çıkartmamanız gerekmektedir.

Fırın Dizaynı| Market Dekorasyonu

Fırın dizaynı, süper marketin olmazsa olmaz sayılan yerleri arasındadır. Özellikle hareketli bir büyükşehir marketi olmayı planlıyorsanız fırın mutlaka olmalıdır. Alanın aşırı sıcak olacağı düşünülürse çevresine konumlandırılacak reyonlara da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Market dekorasyonu yaptırmayı planlıyor ve bu tasarımların içinden çıkamıyorsanız hemen markettasarimi.com sitesi üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Bizler hem yaptığımız tüm işlerin referanslarını sizlere sunabileceğimiz gibi market dekorasyonu, raf sistemleri gibi tüm alanların fiyatlandırmalarından da sizlere bahsedebilir, uygun görürseniz de sizlerle de bir çalışma yürütebiliriz.

Beğen
[Beğeni: 1 Puan: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.