Market Çizimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Market çizimi, market dekorasyonu yaptırmak isteyen kişiler için en önemli kriterler arasında yer almaktadır.  Çizim olmadan dekorasyon yapılma şansı maalesef ki çok zordur her ne kadar çizim olmadan çalışan, ya da çalıştığını düşünen firmalar olsa dahi maalesef ki böyle bir durum gerçekleşmemektedir. Kabataslak yapılan her iş bir gün patlak vermeye mecburdur. Market içi konumlandırması çizimlerle sağlanmazsa bu durum her zaman bir krize kapı aralayacaktır.

Ancak market çizimleri 3D ile tüm reyonlar çizilerek konumlandırılırsa hem market sahibinin dekorasyonu beğenip beğenmeyeceği ortaya çıkacağı gibi gözden kaçan bir eksiklikte hemen fark edilecektir. Bu durumun tam tersini düşünmek gerekirse bu krizler konumlandıktan sonra ortaya çıkacağı için hem marketin işlemlerini uzatacağı gibi hem de insanların gergin anlar yaşamasına sebep olacaktır.

Bu sebepten dolayı bizler müşterilerimize Market çizimi örnekleri, çıkartarak müşterilerimizin kararsız kalmalarının önüne geçiyoruz. Birden fazla örnek hazırlaması yaparak aralarından bir tanesini seçmesine ve zihninde marketin kurulumunun nasıl olacağını canlandırmasına yardımcı oluyoruz.  Çalışacağınız her firmanın size 3D Market çizimi yapmasını özellikle rica etmeniz gerekmektedir.

Market Çizimi

Market Çizimi

Market Çizimi Kolay Yapılır Mı?

Market çizimi, kolay kolay hazırlanır mı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Ancak işi bilen kişiler tarafından tabi ki kolay yapılıyor olsa da zaman harcanması gereken bir iş olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Öncelikle mühendis ve mimarlarımızın kararları doğrultusunda hazırlanan projelerimiz son olarak görüntüye aktarılmakta ve kalan eksiklikler var mı kontrol edilmektedir.

Market çizimi, müşterinin işini kolaylaştıran bir uygulamadır. Projenin dilde aktarıldığı gibi gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğini üç boyutlu çizimlerde net bir şekilde görmektedir. Market dizayn çizimi, zor bir şekilde hazırlandığı için hata payı nerede ise hiç kalmamaktadır. Bu sebepten dolayı onay alan 3D çizimler hemen uygulamaya geçilerek market içerisine konumlandırılmaktadır. Market içerisine konumlandırılırken sorun oluşmasını istemeyen tüm müşterilerimiz için market çizim haritalarını çalıştıkları firmalara yaptırmalarını özellikle söylemekteyiz.

Bakkal Çizimi Kolay Mıdır?

Market çizimi veya bakkal çizimi de aynı şekilde sorulan sorular arasında yer almaktadır. Lakin dar alanların konumlandırılması en çok uğraş veren işler arasında yer almaktadır. Geniş alanı doldurmak herkesin yapabileceği işler arasında yer alırken maalesef ki dar alanlı marketlerin yerleşim ve raf düzenini her firma rahatlıkla gerçekleştirememektedir.

Market çizimi ve bakkal çizimi ustalık isteyen işler arasında yer almaktadır. Mimari beceri gerektiren bu iş konumlandırılma aşamasında her alanın en kullanışlı olacak şekilde dizayn edilmesine yardımcı olmaktadır. Bir bakkalı kendiniz konumlandırmaya kalkarsanız hem tüm malzemelerinizi yerleştiremeyeceğiniz gibi müşterilerinizin de rahatlıkla alışveriş yapmasına olanak sunacak alanlar yaratamazsınız.

Fakat bu durumu Market tasarımı, gerçekleştiren bir firmaya verirseniz hiç aklınıza gelmeyecek çizimler ve dekorasyon örnekleri ile dar alanı en verimli halde kullanabilme durumunuz olacaktır. Çünkü burada olaya mimarlar dâhil edildiği için her açıdan alanların nasıl verimli olacağı hesaplanarak hazırlanacaktır. Alanları bazen çift kullanıma sunabilecekleri gibi bazı durumlarda da hedef kitlenizin alışveriş keyfi göz önünde tutularak sabit bir hale büründürülmeye çalışılacaktır.

Manav Çizimi İçin Nasıl Bir Özen Gösterilmelidir?

Market dizaynı, Market çizimi ve manav çizimi için nasıl bir özen gösterilmesi gerektiği de merak konuları arasında yer almaktadır. Fakat burada alanlar önemlilik arz etmektedir. Alan genişliği ve darlığı veyahut kolon aralıkları gibi birçok nokta alanın ne şekilde kullanılacağını belirleyen en büyük unsurlar arasında yer almaktadır.

Müşterilerin birçoğu çizimlerin basit bir şekilde hazırlanabileceğini düşünmektedirler. Hatta bir mimar ya da raf tasarımı yapan bir firma ile çalışmayı çoğunlukla bu sebepten reddetmektedirler. Tabi market içerisine tüm ürünler geldiği ve yerleşemediği zaman nasıl büyük bir yanlışlık yaptıklarını fark etmiş olsalar da artık iş işten geçmiş ve büyük bir stresin ortasında kendilerini bulmuş oluyorlar.

Ancak her zaman bizlere gelen müşterilere aynı şeyleri söylemekteyiz. Market çizimi her ne kadar basit bir işlemmiş gibi görünüyor olsa da alanın verimli bir şekilde kullanılabiliyor oluşunun en büyük sebebi 3D Market çizimi gerçekleştiriyor oluşumuzdan kaynaklanmaktadır. Ürünlerin konumlandırılışı ve müşteri sirkülasyonuna varılana kadar en ince detaylar düşünülerek tasarlanan bu çizimler müşteri memnuniyetini ortaya çıkartmakta ve sizleri memnun etmektedir.

Beğen
[Beğeni: 2 Puan: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.